Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز596
دیروز8101
در هفته33250
در ماه170243
مجموع1695223

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه‌ با تحركات‌ و اخلال‌ ضد انقلاب‌ در قم‌
در تاریخ 13/10/1358
بسم الله الرحمن الرحیم
«انا لله‌ و انا الیه‌ راجعون‌»

 ضد انقلاب‌ و اشرار هر روز برای‌ ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ فاجعه‌ای‌ بوجود می‌آورد و مرتب‌ می‌كوشد تا انقلاب‌ را از پیشرفت‌ باز دارد جامعه‌ مدرسین‌ از منابع‌ مختلف‌ اطلاع‌ یافت‌ كه‌ اشرار می‌خواهند در ایام‌ اربعین‌ در قم‌ برادركشی‌ براه‌ اندازند این‌ خبر با آیت‌الله‌ العظمی‌ شریعتمداری‌ در میان‌ گذاشته‌ شد تا بلكه‌ ایشان‌ اقدام‌ نمایند و لذا از این‌ توطئه‌ جلوگیری‌ كنند متأسفانه‌ معظم‌ له‌ به‌ این‌ امر توجهی‌ ننموده‌ و پس‌ از این‌ مذاكره‌ توطئه‌ به‌ جلو افتاد و شب‌ گذشته‌ عده‌ای‌ از اشرار حزب‌ خلق‌ مسلمان‌ كه‌ از اطراف‌ و اكناف‌ به‌ قم‌ آمده‌ بودند شب‌ را در منزل‌ حضرت‌ آیت‌الله‌ به‌ صبح‌ رسانیدند و امروز در حالی‌ كه‌ در دستی‌ چماق‌ و در دست‌ دیگر عكسی‌ از ایشان‌ را داشتند در خیابانهای‌ قم‌ به‌ راه‌ افتادند و هر كس‌ را در سر راه‌ خود می‌دیدند با چاقو چماق‌ و بكس‌ به‌ او حمله‌ور می‌شدند پس‌ از این‌ حادثه‌ دلخراش‌ و ننگین‌ بلندگوهای‌ صحن‌ مطهر و مساجد و اتومبیلهای‌ مجهز به‌ بلندگو به‌ صدا در آمدند و پیام‌ حضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی‌ امام‌ خمینی‌ را به‌ مردم‌ ابلاغ‌ نمودند تا همگی‌ مغازه‌ها را تعطیل‌ و به‌ منازل‌ خود بروند بلكه‌ فتنه‌ و آشوب‌ خاتمه‌ یابد.

 مع‌ الاسف‌ ضد انقلاب‌ آرام‌ نگرفت‌ پس‌ از آنكه‌ شهر قم‌ را به‌ آشوب‌ كشیده‌ بود و بیمارستان‌ نكویی‌ را از زخمیها پر ساخته‌ بود، شهر تبریز را نیز با شایعات‌ بی‌ اساس‌ تحریك‌ نموده‌ و با اینكه‌ حملات‌ تنها از ناحیه‌ اشرار بمردم‌ مسلمان‌ قم‌ و روحانیون‌ انجام‌ می‌گرفت‌ و در برابر مردم‌ به‌ امر امام‌ موظف‌ بودند كوچكترین‌ عكس‌العملی‌ از خود نشان‌ ندهند در عین‌ حال‌ به‌ تبریز اطلاع‌ دادند كه‌ به‌ منزل‌ آیت‌اله‌ شریعتمداری‌ حمله‌ شده‌ تا بدین‌ وسیله‌ اغفال‌شدگانی‌ را در تبریز تحریك‌ نموده‌ و آشوبهای‌ گذشته‌ را تجدید كنند و طبق‌ اطلاعات‌ واصله‌ تا به‌ حال‌ رادیو و تلویزیون‌ تبریز توسط‌ ضد انقلاب‌ اشغال‌ گردیده‌ و از آشوبها و حملات‌ بعدی‌ هنوز اطلاعی‌ در دست‌ نیست‌.

 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ بعنوان‌ اعتراض‌ باین‌ عمل‌ فجیع‌ فردا شنبه‌ 15 دیماه‌ را تعطیل‌ عمومی‌ اعلام‌ می‌كند و در نهایت‌ تواضع‌ دست‌ استمداد و یاری‌ بسوی‌ همه‌ مردم‌ مسلمان‌ ایران‌ مخصوصا علما و روحانیون‌ بلاد و شهرستانها و حوزه‌های‌ علمیه‌ دراز می‌كند و از همگی‌ خواستار است‌ كه‌ در این‌ مقطع‌ حساس‌ كه‌ مسلمین‌ بر مسیر دو راهی‌ مرگ‌ و حیات‌ قرار دارند ما را یاری‌ دهند و بداد اسلام‌ برسند و به‌ هر طریق‌ كه‌ می‌شود از حضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی‌ شریعتمداری‌ بخواهند كه‌ بیشتر از این‌ به‌ ضد انقلاب‌ اجازه‌ اخلالگری‌ و آشوب‌ و بلوا داده‌ نشود تا آبروی‌ اسلام‌ محفوظ‌ و مقام‌ مرجعیت‌ از این‌ گونه‌ انحرافات‌ مصون‌ بماند و به‌ هر حال‌ ضد انقلاب‌ بداند كه‌ این‌ آشوبها و توطئه‌ها نمی‌تواند ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ را از راهی‌ كه‌ در پیش‌ گرفته‌ است‌ باز دارد تا رسیدن‌ به‌ پیروزی‌ نهایی‌ به‌ راه‌ خود ادامه‌ خواهد داد.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom