Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز484
دیروز8101
در هفته33138
در ماه170131
مجموع1695111

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اعلاميه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ حمله‌ موشكي‌ به‌ مناطق‌ مسكوني‌ و تسليت‌ به‌ بازماندگان‌
در تاریخ 15/12/1366
 بسم الله الرحمن الرحیم

 مناطق‌ مسكوني‌ شهرهاي‌ كشور اسلامي‌ ما، براي‌ چندمين‌ بار، اكنون‌ مورد حملات‌ ددمنشانة‌ رژيمي‌ است‌ كه‌ جنايت‌ و آتش‌ افروزي‌ و بي‌ اعتنايي‌ به‌ مقررات‌ و قوانين‌ بين‌ المللي‌ از صفات‌ بارز و بلكه‌ افتخارات‌ آن‌ است‌.

 براي‌ ملت‌ استوار و مقاوم‌ ما اين‌ سؤال‌ هنوز بي‌جواب‌ مانده‌ است‌ كه‌ آيا در جامعة‌ بين‌ الملل‌، واقعاً هيچ‌ چشم‌ بينايي‌ نيست‌ كه‌ اين‌ فجايع‌ را ببيند و نسبت‌ به‌ آن‌ واكنشي‌ از خود نشان‌ دهد و يا حداقل‌ از كمك‌ كردن‌ به‌ چنين‌ جاني‌ ضد بشريت‌ دست‌ بردارد؟

 چگونه‌ است‌ كه‌ بعضي‌ از دولتها به‌ تنهايي‌، به‌ جنگ‌ افروزي‌ رژيم‌ بعث‌ عراق‌ و زير پا گذاردن‌ مقررات‌ بين‌ المللي‌ از حمله‌ به‌ مراكز مسكوني‌ گرفته‌ تا استفاده‌ از سلاح‌ شيميايي‌ در جبهه‌ها و حمله‌ به‌ هواپيماهاي‌ مسافربري‌ اقرار مي‌كنند و رژيم‌ بعثي‌ را آغاز گر اين‌ جنگ‌ تحميلي‌ مي‌دانند ولي‌ در سازماني‌ كه‌ اين‌ دولتها ادعاي‌ عضويت‌ و حق‌ رأي‌ آن‌ را دارند هيچگونه‌ بيانيه‌ و قطعنامه‌اي‌ در اين‌ زمينه‌ صادر نمي‌شود بلكه‌ به‌ عكس‌، هميشه‌ از جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ انتقاد مي‌گردد.

 ملتهاي‌ مستضعف‌ جهان‌ به‌ خوبي‌ دريافته‌اند كه‌ صحنه‌ گردان‌ اصلي‌ اين‌ مجامع‌ و سازمانهاي‌ به‌ اصطلاح‌ بين‌ المللي‌ "آمريكا" و كساني‌ كه‌ حق‌ وتو دارند مي‌باشد و تنها آمريكا است‌ كه‌ اين‌ حركتها را عليه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ به‌ وجود آورده‌ و پي‌گيري‌ مي‌كند چرا كه‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ پرچمدار اصولي‌ و جدي‌ مبارزه‌ با امپرياليزم‌ آمريكا است‌.

 و در اين‌ ميان‌ سؤال‌ و نكته‌ ديگري‌ رخ‌ مي‌نماياند و آن‌ اينكه‌ چرا بايد سعي‌ شود شعار خاموش‌ نشدني‌ "مرگ‌ بر آمريكا"ي‌ ملت‌ مظلوم‌ و مؤمن‌ ايران‌ با موشكهاي‌ اهدايي‌ بيگانگان‌ به‌ حزب‌ بعث‌ عراق‌ خاموش‌ گردد.

 ملت‌ ما راه‌ سرخ‌ خود را به‌ خوبي‌ درك‌ نموده‌ است‌ و با آرزوي‌ رسيدن‌ به‌ لقاء الله و شهادت‌ در راه‌ خدا، راسخ‌ و استوار براي‌ ابقاء و حيات‌ دين‌ خدا و احكام‌ حياتبخش‌ و سعادت‌ آور آن‌ قدم‌ برداشته‌ و با ايمان‌ به‌ اين‌ راه‌ مقدسي‌ كه‌ انتخاب‌ نموده‌ است‌ با تكيه‌ بر نصرت‌ لايزال‌ الهي‌ بر رژيم‌ بعثي‌ صدام‌ و همه‌ توطئه‌هاي‌ گوناگون‌ آن‌ و حاميانش‌ پيروز خواهد شد.

 ملت‌ ايران‌ ديگر نمي‌تواند شاهد مدارا و حسن‌ رابطه‌ مسؤولين‌ كشور با دولتهايي‌ باشد كه‌ بر خلاف‌ ادعاي‌ دوستي‌ به‌ رژيم‌ عراق‌ اجازه‌ مي‌دهند كه‌ از اين‌ سلاحها استفاده‌ نمايد. مسؤولين‌ بايد در روابط‌ حسنه‌ خود با اين‌ دولتها تجديد نظر نموده‌ و اين‌ برخوردها را به‌ حساب‌ آورند و موازات‌ حركتهاي‌ سياسي‌ و نظامي‌ را دقيق‌تر مورد توجه‌ قرار دهند كه‌ ملت‌ ايران‌ با هوشياري‌ كامل‌ سياسي‌ و بردباري‌ ريشه‌ گرفته‌ از ايمان‌ و اعتقاد به‌ مقدسات‌ اسلامي‌ مسائل‌ را مراقب‌ بوده‌ و نظارت‌ دارد.

 ما مطمئن‌ هستيم‌ كه‌ رزمندگان‌ ما پاسخ‌ اين‌ شرارتها را به‌ طور كامل‌ خواهند داد.

 مراتب‌ تبريك‌ و تسليت‌ خود را به‌ بازماندگان‌ شهداي‌ عزيز حملات‌ موشكي‌ و هوايي‌ رژيم‌ بعث‌ به‌ شهرهاي‌ كشور جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ تقديم‌ مي‌داريم‌. والسلام‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom