Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز580
دیروز3607
در هفته7416
در ماه10764
مجموع1877156

بازدید کنندگان برخط

2
Online

هشدار جدي‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ توطئه‌هاي‌ استكبار جهاني‌
در تاريخ 17/08/1376

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ضمن‌ عرض‌ تبريك‌ حلول‌ ايام‌ اللّه‌ ماه‌ مبارك‌ رجب‌ المرجب‌ و در آستانه‌ ميلاد با بركت‌ حضرت‌ جواد الائمه‌ و حضرت‌ مولي‌ الكونين‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌ ابن‌ ابيطالب‌ «عليهم‌ السلام‌» به‌ اطلاع‌ عموم‌ امت‌ انقلابي‌ و هميشه‌ در صحنه‌ و خداجوي‌ ايران‌ اسلامي‌، خاصه‌ روحانيت‌ معظم‌ و فرهيختگان‌ و دانشگاهيان‌ معزز مي‌رساند:

اين‌ روزها با سوء استفاده‌ از طرح‌ انديشه‌هاي‌ نو و تضارب‌ افكار و احياناً در پوشش‌ خيرخواهي‌ و اصلاح‌طلبي‌ و با انگيزه‌هاي‌ مشكوك‌ عده‌اي‌ از دوستان‌ كج‌انديش‌ و ناآگاه‌ و يا دشمنان‌ مغرض‌ با طرح‌ مسائل‌ متعدد خواسته‌ يا ناخواسته‌ زمينه‌ تعرض‌ به‌ برخي‌ از حريم‌هاي‌ مقدس‌ انقلاب‌ اسلامي‌ را فراهم‌ مي‌نمايند.

اركان‌ مقدسي‌ كه‌ حاصل‌ تلاش‌ بي‌ دريغ‌ امام‌ راحل‌(ره‌)، دست‌ آورد فداكاري‌ ملت‌ غيور و انقلابي‌ و حاصل‌ خون‌ هزاران‌ شهيد و جانباز و مفقود الاثر مي‌باشد.

اگر چه‌ متانت‌ و استواري‌ ساحت‌ مقدس‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مستحكم‌تر از آن‌ است‌ كه‌ با القاء برخي‌ شبهات‌ بي‌ اساس‌ و واهي‌ مورد ترديد قرار گيرد امّا وظيفه‌اي‌ كه‌ اسلام‌ عزيز بر عهدة‌ خواص‌ گذارده‌ است‌ همواره‌ ايجاب‌ مي‌كند كه‌ با هوشياري‌ جدي‌ در مقاطع‌ مختلف‌ حساسيت‌هاي‌ لازم‌ را در مقابل‌ اين‌ توطئه‌هاي‌ پنهان‌ و آشكار اعمال‌ نمايند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بنا بر رسالت‌ سنگيني‌ كه‌ از بدو نهضت‌ تاكنون‌ در تمامي‌ مراحل‌ انقلاب‌ بر دوش‌ داشته‌ دفاع‌ از كيان‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و اركان‌ آن‌ (خاصه‌ مرجعيت‌ و رهبري‌ و ولايت‌ فقيه‌) را اولين‌ وظيفه‌ اسلامي‌ انقلابي‌ خود دانسته‌ و مي‌داند، به‌ كليه‌ كساني‌ كه‌ امروزه‌ با طرح‌ انديشه‌هاي‌ سست‌ و انحرافي‌ و در قالب‌هاي‌ فريبنده‌ تضارب‌ افكار و آراء و يا به‌ اصطلاح‌ نصيحت‌ خيرخواهانه‌ امّا جاهلانه‌ سعي‌ در تعرض‌ به‌ اركان‌ اساسي‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌(ص‌) دارند هشدار جدي‌ مي‌دهد كه‌ مبادا غافلانه‌ و احياناً مغرضانه‌ در دام‌ استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار گرفتار آيند و دنباله‌رو كساني‌ گردند كه‌ مروج‌ اسلام‌ آمريكايي‌ مي‌باشند و به‌ اين‌ ترتيب‌ راه‌ خود را از مسير اسلام‌ و انقلاب‌ جدا نمايند امروز مقابله‌ با توطئه‌هاي‌ استكبار جهاني‌ نياز به‌ هشياري‌ جدي‌ و حضور قوي‌ و متحد تمامي‌ اقشار ملت‌ اسلامي‌ دارد.

ملت‌ سرافراز ايران‌ خصوصاً روحانيت‌ انقلابي‌ كه‌ تاوان‌ سنگين‌ نداي‌ اسلام‌خواهي‌ خود را داده‌ است‌ هرگز اجازه‌ نخواهد داد كه‌ فرد يا افرادي‌ در هر لباس‌ و مقام‌ و سابقه‌اي‌ با تعرض‌ به‌ مقدسات‌ انقلاب‌ اسلامي‌ زمينة‌ نفوذ استكبار را در قالب‌ نصيحت‌هاي‌ خيرخواهانه‌ يا طرح‌ انديشه‌هاي‌ باصطلاح‌ نو، (ليبراليسم‌ فرهنگي‌ و سكولاريسم‌) و حتي‌ تندروي‌ بظاهر انقلابي‌ فراهم‌ سازند.

امت‌ آگاه‌ و غيور همچون‌ گذشته‌ با حفظ‌ وحدت‌ تحت‌ زعامت‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» توطئه‌ فرصت‌طلبان‌ و كج‌ انديشان‌ را خنثي‌ و آنان‌ را به‌ حول‌ و قوه‌ الهي‌ نااميد و مأيوس‌ مي‌سازند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom