Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز679
دیروز746
در هفته3436
در ماه8423
مجموع2435904

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل دادگستری استان قم با اشاره به آیه 78 سوره مبارکه مائده نتیجه بی‌تفاوتی و عدم توجه به فریضه نهی از منکر را لعنت از جانب خداوند متعال برشمردند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های انجام شده در اداره کل دادگستری استان و واحدهای تابعه خواستار حمایت جدی دستگاه قضا از آمران به معروف و ناهیان از منکر شده و اظهار داشتند: حمایت شما از آمران به معروف و ناهیان از منکر باعث دلگرمی مردم در احیا و اجرای این دو فریضه الهی می‌شود.
ایشان در ادامه ضمن توجه دادن بر ضرورت بحث آموزش در برخورد با منکرات به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر در سطح عموم و ادارات استان اشاره نمودند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی با اشاره به دغدغه بزرگان و متدینین قم نسبت به وضعیت عفاف و حجاب در قم گفتند: درست است که وضعیت عفاف و حجاب در شهر قم از بسیاری از مناطق کشور بهتر است ولکن در صورت عدم توجه مؤمنین و مسئولین شهر مقدس قم نیز متأثر از شهرهای دیگر شده و وضعیت حجاب آن خراب خواهد شد؛ فلذا بر همه ما لازم و واجب است با دقت این وضعیت را رصد کرده و نگذاریم بدحجابی و شل حجابی در قم زیاد شود.
وی در پایان از امر به معروف مسئولان به عنوان اولویت کار ستاد نام برده و خواستار پاسخگویی مسئولان به مطالبات مردمی شدند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom